Skip to content

Ako sa stať učiacim sa mestom / Webinár

_Ako sa malá Trnava do UNESCO dostala
00
dní
00
hodín
00
minút
00
sekúnd
Podujatie sa už uskutočnilo.

O podujatí

Trnava je vďaka OZ Lifestarter od roku 2022 prvým slovenským mestom, ktoré bolo členom Globálnej siete učiacich sa miest UNESCO. Nie je to však len o titule. Učiace sa mesto predstavuje celosvetovo uznávaný koncept stratégie, ako rozvíjať a podporovať celoživotné učenie na území mesta a spoluprácu rôznych aktérov pri dosahovaní spoločných cieľov.

Za necelé 3 roky fungovania projektu Učiaca sa Trnava sa podarilo zrealizovať výskum vzdelávacích organizácií, zorganizovať networkingy, konferencie a najmä vytvoriť funkčné projekty vychádzajúce z teórie kolektívneho dopadu. Škola učiteľov ponúka vzdelávacie aktivity pre pedagógov, Biznis point je zas zameraný na rozvoj zamestnancov a trendy firemného vzdelávania. Za účelom propagácie vzdelávacích aktivít sa každoročne organizuje Festival Učiaca sa Trnava, Týždeň celoživotného učenia a Medzinárodný deň vzdelávania. Aktivity tímu OZ Lifestarter boli ocenené v roku 2022 Cenou ministerstva školstva za rozvoj celoživotného vzdelávania.

Premýšľate, ako naštartovať učenie v každom veku vo vašom meste? Chceli by ste založiť projekt učiaceho sa mesta, no neviete ako začať? Chcete sa dozvedieť viac o tom, čo je to kolektívny dopad a prečo je pre mesto dôležitý? Mali by ste záujem o spoluprácu s Trnavou?

Pripravili sme pre vás webinár, kde dostanete odpovede nielen na tieto otázky. Spolu s manažérom projektu Učiaca sa Trnava, Michalom Koricinom si prejdete dôležité míľniky pri vytváraní učiaceho sa mesta a bližšie spoznáte príbeh Učiacej sa Trnavy.
Priestor dostanú aj vaše otázky a tiež možnosti spolupráce s OZ Lifestarter.

Mapa