Warning: Undefined array key "HTTP_X_WP_TEMPORARY" in /data/c/7/c7a2b60e-6649-4798-b192-733f93cd24f8/lifestarter.sk/web/wp-config.php on line 71

Warning: Undefined array key "HTTP_X_WP_TEMPORARY" in /data/c/7/c7a2b60e-6649-4798-b192-733f93cd24f8/lifestarter.sk/web/wp-config.php on line 72
EDUPoint Trnava - lifestarter
loader-logo
 • Názov projektu

  EDUPoint Trnava
 • Charakteristika

  Pravidelné vzdelávacie podujatia pre učiteľov
 • Cieľová skupina

  učitelia, lektori, pracovníci s mládežou
 • Rok začiatku projektu

  2021

Učitelia si zaslúžia kvalitnú podporu
a miesto, kde môžu rásť

Obdobie pandémie prinieslo so sebou množstvo výziev, medzi nimi aj nové očakávania od pedagógov. Nie všetci boli pripravení a nie všetkým sa ľahko hľadali efektívne metódy práce so žiakmi.
Preto práve učitelia si zaslúžia našu pozornosť. Rozhodli sme sa vytvoriť priestor, kde budú môcť učitelia z Trnavy a okolia získavať nové inšpirácie, učiť sa novým zručnostiam, spolupracovať a tiež sa navzájom spoznávať. Pre všetkých je tu EDUPoint, ktorý pripravujeme v spolupráci s Nadáciou Pontis a Mestom Trnava.

Sme súčasťou siete EDUpointov
pod Nadáciou Pontis

EDUpoint je miesto šírenia inovatívnych prístupov vo vzdelávaní. Jeho program sa skladá z workshopov, diskusií, ukážkových hodín, ale aj z praktického učenia sa inovatívnych metód, ktoré rozvíjajú zručnosti, vedomosti a postoje potrebné pre 21. storočie.

Na podujatiach v 9 mestách po celom Slovensku sa stretávajú učitelia, riaditelia škôl, študenti pedagogiky, ale aj široká verejnosť, ktorá sa zaujíma o lepšie učenie. Navzájom zdieľajú príklady dobrej praxe, diskutujú na aktuálne témy, vymieňajú si skúsenosti a zbierajú podnety na zlepšenia vo vzdelávaní.

Najbližšie podujatia

Tu nájdete podujatia, ktoré nás v rámci EDUpointu Trnava čakajú najbližšie. Postupne budeme dopĺňať viac informácií o jednotlivých workshopoch, ako aj registračné formuláre. 
Budeme sa tešiť na stretnutie s vami! 

Názov
Lektor
Termín
Blíži sa vyhore(nie) ?
Mgr. Mário Schwarz, PhD.
7. jún 2022 (17:00)
Naučte sa oddychovať!
Mgr. Jana Kunová, PhD.
23. jún 2022 (17:00)

Oddych je aj pre učiteľov!

Workshop o tom, ako sa naučiť dobre oddychovať a využiť leto naplno.

23. jún 2022 | 17:00 – 18:30 h. | komunitný priestor Cukrovar Point

CHARAKTERISTIKA
Blíži sa koniec ďalšieho neľahkého školského roka. Konečne prichádzajú prázdniny – teda dovolenka 🙂 Ako nasledujúce obdobie využiť, aby ste si počas neho skutočne oddýchli a načerpali nové sily a entuziazmus? Ako zostať v pohode? 
Pripravili sme workshop, na ktorom sa naučíte rôznym možnostiam relaxácie a dostanete tipy, ako využiť leto naplno pre vás. Aby ste sa u nás cítili príjemne, pripravili sme malé prekvapenie – celý workshop bude vonku v našom komunitnom priestore Cukrovar Point a vy od nás dostanete aj kávu zadarmo 😉 

 

LEKTORKA:
Mgr. Jana Kunová, PhD. je absolventkou Fakulty Humanistiky Trnavskej univerzity v Trnave v odbore psychológia. Na Inštitúte existenciálnej psychológie a noo-logoterapie FF TU ukončila psychoterapeutický výcvik so zameraním na logoterapiu V. Frankla. Má odbornú prax v poradenskej a školskej psychológii. Špecializuje sa na oblasť existenciálnej a edukačnej psychológie. Pracuje na Katedre psychológie FF Trnavskej univerzity v Trnave a má súkromnú prax pre deti aj dospelých.

 

CERTIFIKÁT:
Všetci účastníci workshopu získajú certifikát o absolvovaní vzdelávania.

Oddych je aj pre učiteľov!

EDUpoint coffee 

lektor: Mgr. Jana Kunová, PhD.

 23. jún 2022   17:00 – 18:30

Ako podporiť rozvoj každého žiaka

lektor: Mgr. Terézia Drdulová, MBA

30. máj 2022   17:00 – 18:30

Video podcasty

Pozrite si inšpiratívne rozhovory o škole, vzdelávaní učiteľov a ďalších aktuálnych témach! 

Učitelia, vyplňte náš dotazník vzdelávacích potrieb a pomôžte nám pripraviť podujatia EDUPointu tak, aby čo najviac zodpovedali vašim potrebám. Vyplnenie trvá cca 5 minút. 

Najčastejšie otázky

Určite áno! Ak vás téma podujatia zaujíma a radi sa naučíte, ako ju aplikovať do výchovy a vzdelávania, budete vítaní! 

Prezenčných podujatí je možné sa zúčastniť aj bez registrácie, aj keď ju odporúčame (kvôli aktuálnym informáciám o podujatí či rýchlejšej administrácii).

Podujatia, ktoré budú realizované online, sú určené len pre zaregistrovaných účastníkov, ktorým vopred pošleme link na online stretnutie. 

Že budete aktívny a budete sa zapájať do priebehu workshopu / prednášky, či už účasťou v aktivitách alebo kladením otázok.
A samozrejme, budeme radi za váš úsmev, dobrú náladu a proaktivitu pri networkingu 🙂 

Všetky podujatia v rámci projektu EDUPoint sú zadarmo vďaka podpore Nadácie Pontis a Mesta Trnava. 

Ak by ste však chceli podporiť naše ďalšie aktivity, tu nájdete možnosti, ako to urobiť.

Zatiaľ nie. S časovým odstupom však plánujeme niektoré nahrávky zverejniť na podcaste alebo našom Youtube kanáli

Chcete dostávať informácie
o nových vzdelávacích podujatiach?

Zaregistrujte sa na odber newslettera pre učiteľov

* indicates required
Priemerný učiteľ rozpráva. Dobrý učiteľ vysvetľuje.
Výborný učiteľ ukazuje. Najlepší učiteľ inšpiruje. Charles Farrar Browne

Máte nejakú otázku?

Ak sa nás chcete niečo spýtať ohľadom EDUPointu alebo aj iného nášho projektu, môžete využiť aj tento kontaktný formulár.
Zásady ochrany osobných údajov nájdete na tejto stránke.


Share On
Next