loader-logo

Podujatia pre podnikateľov, festival učenia aj Trnava pod 30. Čo všetko chystáme v lifestarteri v tomto roku? (2/3)

Učiaca sa Trnava sa stala jedným z našich ťažiskových projektov, v ktorom sa nám len za posledný rok podarilo dosiahnuť hneď viacero úspechov. Tým najväčším je zaručene členstvo nášho mesta v Globálnej sieti učiacich sa miest UNESCO, no veľmi si vážime aj ceny Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR a Asociácie inštitúcií vzdelávania dospelých za rozvoj celoživotného vzdelávania. Tu však naše úsilie nekončí a aj na tento rok sme pripravili viacero zaujímavých vecí.

1. Zapojiť firmy do života učiaceho sa mesta

Firmám sme zatiaľ v Učiacej sa Trnave venovali len menšiu pozornosť, keďže sme doteraz na to nemali dostatočnú kapacitu. To však zmení projekt Biznis point. Nadviazali sme spoluprácou s organizáciou Mysliteľňa, ktorá sa v oblasti firemného vzdelávania pohybuje už viac rokov a spolu sme vytvorili koncept, ktorý pomôže prepájať manažérov, personalistov a ľudí z HR či L&D oddelení firiem a umožní aj ich ďalší rozvoj. Na podujatiach chceme takisto predstavovať možnosti, ako sa môžu firmy intenzívnejšie zapojiť do života mesta, a to najmä v oblasti vzdelávania či sociálnych tém. Stretnutia komunity firiem Biznis pointu budú 3-4 krát do roka, a prvé z nich je naplánované na 28. februára. Prihlásiť sa je možné prostredníctvom tohto registračného formuláru.

2. Festival učenia pre deti aj dospelých

Ani tento rok nebude v Učiacej sa Trnave chýbať oslava učenia sa v podobe festivalu. Ten tento rok prinesie niekoľko zmien. Tou prvou je, že program festivalu bude rozdelený do dvoch dní, a to preto, aby oslovil viacero cieľových skupín. V piatok 23. júna sa v Ružovom parku uskutoční zážitkové dopoludnie pre deti z materských, základných aj stredných škôl, v rámci ktorého sa budú môcť naučiť niečo viac zo siedmych oblasti – a to napríklad o ekológii, dejinách mesta, biznise a podnikaní, kultúre, Európskej únii či vede a technike. Nápadité aktivity k jednotlivým témam pripravia viaceré lokálne vzdelávacie organizácie. Piatkový večer by mal patriť diskusii a neformálnemu otvorenému stretnutiu partnerov a spolupracovníkov Učiacej sa Trnavy, no a sobotný (24.6.) program bude patriť rodinám s deťmi. Keďže celkový program stále tvoríme, viac vám nateraz neprezradíme a tak vás povzbudíme, aby ste neprestali sledovať stránku www.uciacasatrnava.sk, kde už onedlho pribudnú prvé informácie.

Podujatie TRNAVA pod 30 bolo súčasťou prvého ročníka festivalu (2021)

3. Príbehy mladých úspešných Trnavčanov motivujú stredoškolákov

Kto z vás bol na prvom ročníku festivalu Učiaca sa Trnava (2021) vie, že jeho súčasťou bol aj program TRNAVA POD 30. Rozhodli sme sa k tomuto formátu vrátiť a preto v septembri tohto roku, konkrétne v piatok 29. septembra, pripravíme najmä pre stredoškolákov (ale aj záujemcov) dopoludňajší program, v ktorom svoje príbehy či podnikateľské úspechy porozpráva pár mladých ľudí z Trnavského kraja, ktorí stoja za vlastnými projektami alebo sa im už v mladom veku podarilo dosiahnuť významné úspechy. Tipy na niekoľko takýchto ľudí máme, ale ak by ste nám chceli odporučiť, na koho by sme určite nemali zabudnúť, môžete nám napísať na Info@lifestarter.sk.

Okrem týchto aktivít pracujeme v tíme Učiacej sa Trnavy aj na ďalších podujatiach a projektoch, ktoré sú však ešte len v štádiu príprav alebo fundraisingu, a preto ak by ste chceli, aby to všetko šlo rýchlejšie, môžete nám pomôcť darovaním vašich 2% z dane alebo nás podporiť iným spôsobom.
Ďakujeme vám!

0 Points