loader-logo

Nové komunitné vzdelávacie centrum, program pre mamy aj Večer talentov. Čo všetko chystáme v lifestarteri v tomto roku? (3/3)

Sériu blogov o našich plánoch na rok 2023 zakončujeme posledným, v ktorom vám chceme aspoň trošku poodhaliť novinky, ktoré sa týkajú najmä komunít a kultúrneho života. Dobre čítajte!

1. Noví umelci na Večeri talentov

Večer talentov sa počas posledných 3 rokov stal už pravidelným podujatím. Počas jesene minulého roku sa nám podarilo zorganizovať už tradičný večer plný vystúpení nadaných umelcov a kreatívcov, no stihli sme aj natočiť a publikovať 4 hudobné klipy so žiakmi Základnej umeleckej školy M. Sch. Trnavského, ktoré mali svoju premiéru počas adventného a vianočného obdobia. Vďaka podpore projektu z Európskeho zboru solidarity chceme v tomto roku nadviazať podujatím zameraným na prezentáciu literárnej tvorby mladých lokálnych spisovateľov či básnikov a v máji zas pripraviť vernisáž vizuálneho umenia na trnavskom Nádvorí. O inšpiratívne chvíle teda nebude núdza a my sa budeme len tešiť, ak sa pri tom stretneme aj s vami!

2. Konečne máme miesto, kde môžeme rásť ďalej

Ak nás sledujete už nejaký čas, vašej pozornosti určite neuniklo, že v týchto mesiacoch a týždňoch rekonštruujeme nové komunitné vzdelávacie centrum, do ktorého sme sa presťahovali a v ktorom už onedlho spustíme aj nové podujatia. Aktuálne však ešte maľujeme, zariaďujeme či skladáme nábytok. V novom centre bude miestnosť pre workshopy, kancelárie, brainstorming room, malá knižnica aj podcastové štúdio. Budeme tak mať miesto, kde môžeme rásť a posúvať naše hranice ďalej. A to ani neviete, že v okolí budovy by sme chceli postupne vytvoriť komunitný priestor (nielen) pre rodiny s deťmi! Veríme, že centrum budeme spúšťať postupne už od apríla, tak vtedy bude aj možnosť prísť sa na to celé pozrieť. Viac aktuálnych informácií nájdete aj v samostatnej sekcii na našej stránke.

V komunitnom vzdelávacom centre v týchto týždňoch prebieha rekonštrukcia.

3. Komfort pre mamy, ktoré sa chcú rozvíjať

Nad programom pre mamy na materskej dovolenke premýšľame už dlho. Je to skupina, ktorá si zaslúži pozornosť aj vo vzťahu ku vzdelávaniu. Veď nie je práve toto obdobie v živote ženy matky ako stvorené aj na nové inšpirácie a posun vpred? Pre mnohé mamy je to nepredstaviteľné práve kvôli tomu, že nevedia, ako sa postarať o svoju ratolesť, ak by sa chceli zúčastniť na workshope či zaujímavej prednáške. Odpoveď sme našli a volá sa Učiace sa mamy. Tento komunitný program chceme spustiť už v apríli a chceme prostredníctvom neho vytvoriť priestor pre rôznorodé vzdelávacie aktivity pre mamy. Pridanou hodnotou však bude, že v čase workshopu bude pre deti pripravená detská miestnosť, v ktorej sa im budú venovať animátorky. Mamy si tak budú môcť nielen trošku oddýchnuť, ale počas 45 minút sa tiež dozvedieť niečo nové. Veríme, že tak prinesieme niečo, čo chýba a podporíme tak maminy počas krásneho, no nie vždy najľahšieho obdobia. Všetko dôležité o tomto projekte sa dozviete včas na našom webe a sociálnych sieťach.

Tak sme vám v troch blogoch aspoň trošku poodhalili, o čom bude lifestarter v tomto roku. Je pred nami veľa práce, no tešíme sa na to, o to viac aj na stretnutia s vami.
No a ak vidíte v našej práci zmysel, prosíme vás o pomoc darovaním vašich 2% z dane nášmu občianskemu združeniu. Budeme môcť skvalitňovať naše programy, zariadiť vzdelávacie centrum, ale aj postupne rozširovať náš tím. Ďakujeme vám!

0 Points