loader-logo

Chcem, aby sme sa viac spolu rozprávali!… Ale o čom vlastne?

Možno podobnú vetu ste už počuli od svojho manželského partnera, kamarátky, kolegov či nadriadeného. Áno, mnoho ľudí má túžbu po vzťahoch, po rozprávaní sa s druhými, záleží im na budovaní vzájomnej dôvery, no už keď príde ten večer, spoločná cesta alebo nedeľné popoludnie, tak nevie ako začať. Niekde vnútri sa vynára otázka: Hmm, ale čo sa ho / jej spýtať, aby mi povedal(a) o sebe niečo, čo ešte neviem?

A práve tu sa neraz naše vzťahy zaseknú. Myslíme si, že o tom druhom vieme všetko a tak sa ho nepýtame nič, pretože nám ani len nenapadne otázka či téma, o ktorej sme sa s ním ešte nerozprávali. Niekedy to potom vyzerá tak, že už nemáme čo spraviť, aby sme sa vo vzťahoch pohli ďalej. Tam začína frustrácia, nedôvera, nezáujem…

Inokedy sme zas v spoločnosti s neznámymi ľuďmi, s ktorými nevieme nájsť spoločnú tému alebo sa hanbíme prísť s nejakou konkrétnou otázkou. Možno v skutočnosti máme s dotyčným veľa spoločného a boli by z nás dobrí priatelia, ale strach z komunikácie nás zablokuje a vzniká niečo, čo často poznáme ako „trápne ticho“.

Možno ste sa v takýchto situáciách našli, možno nie… Otázka ale znie, že ak áno, vyhovuje vám takýto stav alebo by ste s ním radi niečo spravili?

Keď som bol svedkom viacerých podobných situácií, začal som uvažovať, ako by sa s tým dalo niečo spraviť. Vravel som si, že by to chcelo niečo zábavné a neformálne, aby to ľudí motivovalo, zlomilo bariéry v komunikácii a zároveň prinieslo uvoľnenie a zábavu. A tak vznikol nápad vytvoriť spoločenskú hru, ktorá by pomohla ľuďom viac medzi sebou komunikovať a budovať vzťahy.

Chcelo to pár hier a sedení s ľuďmi z našej komunity, kde som videl čo funguje a čo nie, niekoľko povzbudení, ale aj kritických názorov, no nakoniec sa to podarilo. Horúce kreslo – hra, ktorá naštartuje Vaše vzťahy a komunikáciu, tak sa to celé volá. Horúce preto, lebo mnoho tém bude pre vás nových a budete sa musieť zamyslieť a kreslo preto, lebo sa môžete uvoľniť, zabaviť sa a oddýchnuť si pri tom.

Keď dostávam reakcie od ľudí, ktorí si naše Horúce kreslo kúpili a vyskúšali, som naozaj povzbudený. V rodinách, komunitách, spoločenstvách či triednych kolektívoch to rozprúdilo atmosféru a naštartovalo vzťahy. Nemyslím si, že ide o niečo prevratné. Je to celé o tom, že aj keď veľa z našich životov sa odohráva online, stále potrebujeme sedieť face-to-face s druhými. Sme ľudia a rozprávať sa máme zapísané niekde vo vnútri.

Horúce kreslo Vám pomôže obnoviť vzťahy a okrem toho Vás zábavným spôsobom naučí improvizovať pri komunikácii. Ak ho chcete mať doma alebo chcete, aby si ho niekto z vašich blízkych našiel pod vianočným stromčekom, kliknite sem a objednajte si ho!

0 Points